Loflied op de langzaamloper (46) – Imob La Roche op de Hendrika

In het voormalige beurtschip Hendrika staat een tweecilinder Imob La Roche van 60 pk uit 1939. ‘Een nogal onbekende motor,’ vertelt schipper en beheerder Nijs van Noordennen, ‘ik heb hem nog niet eerder ergens gezien.’ De Hendrika werd in 1913 bij Paans in Roodevaart gebouwd en voer tussen Rotterdam, Zeeland en Noord-Brabant. In 1968 werd zij van de sloop gered en is sindsdien het wachtschip van de scoutinggroep Matthijs Heldt uit Zevenbergen. Over de Imob is nagenoeg niets bekend. ‘Ik kan er geen typenummer aan hangen, want dat is er gewoon niet,’ zegt Van Noordennen. ‘Ik heb de hele wereld afgezocht om informatie te krijgen, maar die is gewoon niet te vinden.’ Van Noordennen start de motor en neemt ons mee uit varen op de Roode Vaart.